PVC-C (C-PVC, CPVC) to skrót od Chlorowanego Polichlorku Winylu (ang. chlorinated polyvinyl chloride), który swoje szczególne właściwości uzyskuje w procesie dochlorowywania PVC.
PVC-C jest tworzywem sztucznym pokrewnym z PVC-U, jednakże dzięki szczególnej budowie, ten amorficzny termoplast, posiada wyższą odporność cieplną (do 80°C) oraz lepsze parametry w kwestii wytrzymałości oraz trudnozapalności. Ponadto, podobnie jak PVC-U, jest materiałem odpornym na korozję oraz posiada długą żywotność w agresywnych środowiskach, zachowując wysoki współczynnik bezpieczeństwa.
Systemy rurociągów ciśnieniowych z PVC-C przeznaczone są do aplikacji chemicznych silnie korozyjnych.
Główne zalety materiału PVC-C firmy Georg Fischer +GF+ to:
Główne obszary zastosowań Chlorowanego Polichlorku Winylu PVC-C to:
budownictwo okrętowe
przemysł
mikroelektronika
budownictwo
Podobnie jak PVC-U, chlorowany PVC łączy się w procesie klejenia. Używa się do tego specjalnego kleju Tangit, który po sklejeniu, pozwala na utrzymanie parametrów i właściwości materiału PVC-C. W przypadku bardzo agresywnych mediów (na przykład wysokie stężenia HCl, H2SO4) odpowiedni będzie klej DTX bądź DYTEX.
Na podstronie Wsparcie techniczne dostępna jest instrukcja klejenia, która krok po kroku objaśnia, w jaki sposób wykonać prawidłowe połączenie. Dodatkowo, na specjalne życzenie naszych klientów przeprowadzamy kompleksowe szkolenia pracowników.